קבליר קינג צ'ארלס - אודות

הקבלייר הוא כלב ליווי המתאים לגידול בבית. בעל מראה חביב והבעה ידידותית. שמח ומזמין למשחק, עליז, אנרגטי ואתלטי. הקבלייר אינו מרבה לנבוח. למרות מראהו החביב, הוא כלב עם אופי קשוח ובעל אינטליגנציה וחושים מפותחים. בזכות תכונות אלה, שימש בעבר ככלב צייד. הכלב פעלתן ואמיץ אבל אינו משמש לשמירה. הקבלייר דורש תשומת לב ואהבה ואין להשאירו לבד לתקופה ארוכה.

  • מבנה כללי: בעל ממדים מעט יותר גדולים בהשוואה לספניאל (מגיע עד לגובה של 33 סמ' ומשקל של 8 ק"ג). אפו פחות פחוס, גוף רחב יותר, שיער ארוך יותר, ללא תלתלים ומנוצה. גודלו נע בין 5.5 ק"ג ל 8.2 ק"ג. הקבלייר הינו בעל מבנה ראש עגול עם גולגולת שטוחה, אוזניים ממוקמות גבוה ומנוצות בשיער. המצח מודגש, העיניים עגולות. פרווה ישרה וארוכה, מבריקה ורכה כמשי ומופיעה בכמה קומבינציות של צבעים.
  • מזג: עליז וחברותי מאוד הופעה מקסימה ומושכת. דורש תשומת לב ואהבה.
  • טיפול: קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל זקוק להברשה יום-יומית של הפרווה. פעילות גופנית רבה. יש לדאוג לניקיון אוזניו ועיניו (מכתמי הדמעות).
  • תוחלת חיים: 12-14 שנים.
  • בריאות: כלב בריא בדרך כלל. העיניים חשופות לפגיעות וזיהומים. כמו כן, זיהומי אוזניים נפוצות כתוצאה מחוסר אוורור של האוזן התלויה בצדי הפנים.

 


קבוצות וצבעי הקבלייר

גזע "קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל ” מופיע בארבעה צבעים שונים המתחלקים לשתי קבוצות:

קבוצה ראשונה:

בלנהיים - Blenheim:צבע חום עשיר מחולק היטב על צבע לבן פנינה. כיתום מחולק באופן שווה באזור הראש כך שנשאר מקום לסימן בצורת מעוין או כתם לבן בין האוזניים (סימן זה הוא מאפיין ייחודי של הגזע).
טריקולור (Tricolor ): שילוב של שחור ולבן מודגשים היטב, עם כיתום חום מעל העיניים, על הלחיים, פנים האוזניים, בצד הפנימי של הרגליים ומתחת לזנב.

קבוצה שנייה:

רובי (RUBY) - צבע חום עשיר, כתמים לבנים לא רצויים.
בלק אנד טאן (Tan & Black ) - שחור מבהיק עם כיתום חום מעל העיניים, על הלחיים, על הרגליים ומתחת לזנב.הצבע החום צריך להיות חזק וכתמים לבנים לא רצויים על מנת לשמור על צבעיו היפים ועל חלוקת הצבעים הסימטרית שעל ראשו של הקבלייר נהוג על ידי מגדלים מקצועיים לזווג כל קבוצה בתוך עצמה . כל צבע אחר או שילוב אחר של צבעים לא רצוי.

על מנת לשמור על צבעיו היפים ועל חלוקת הצבעים הסימטרית שעל ראשו של הקבלייר נהוג על ידי מגדלים מקצועיים לזווג כל קבוצה בתוך עצמה . כל צבע אחר או שילוב אחר של צבעים לא רצוי.