הסרת כתמי דמעות
הלבנת פנים לכלבים – ניקוי והסרת כתמי דמעות
4 במאי 2015
אלרגיה לכלבים
אלרגיה לכלבים – האם אנשים עם אלרגיות לחיות יכולים לגדל כלבים?
4 במאי 2015

איזה כלב מתאים לי?

איזה כלב מתאים לי?

איזה כלב מתאים לי?

איזה כלב מתאים לי?

אם הגעתם לכאן, כנראה שגם אתם שוקלים להרחיב את המשפחה ולפתוח את דלת ביתכם לבן בית חדש. כולנו מכירים את האמירה על היותו של הכלב חברו הטוב של האדם, אך כאשר לשרותינו מבחר רב כל כך של כלבים, כיצד נדע מה הכי טוב עבורנו? במאמר הבא ננסה לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם ועבור הכלב העתידי שלכם.

כלב גדול VS. כלב קטן:

בדרך כלל, אוהבי הכלבים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות – אלה שאוהבים כלבים גדולים, כלבים "אמיתיים", חכמים עם נוכחות ועוצמה, ואלה שאוהבים כלבים קטנים, קומפקטים ו"מצועצעים". רבים סבורים כי כלבים קטנים הם פחות חכמים, מרבים לנבוח וקשים יותר לאילוף. לרוב ההנחות הללו אין אחיזה במציאות. בימינו, יתרונם היחיד של הכלבים הגדולים על חבריהם הזעירים הוא היכולת שלהם לשמש כשומרי הבית ולהרתיע גנבים פוטנציאלים. בהנחה וזוהי אחת המטרות העיקריות שלכם ברכישת כלב, הדבר מסתדר היטב עם העובדה שכלבים גדולים זקוקים לגינה או חצר על מנת להרגיש בנוח וכך למעשה בחירה בכלב גדול תוציא גם אתכם וגם את כלבכם נשכרים. במידה ואתם מתגוררים בדירה (כמו רובנו) ומרגישים בטוחים מספיק, כלב קטן איכותי יענה על כל הדרישות שלכם ולהפך.

אימוץ כלב VS. רכישת כלב גזעי:

הדילמה בין קניית כלב גזעי לבין אימוץ כלב, קיימת בקרב אנשים רבים אשר קיבלו החלטה לצרף כלב לביתם. החשש העיקרי מאימוץ כלב מעמותה או מכלאה הוא כי כלב שעברו אינו ברור, כך גם עתידו. לא ניתן לקבוע בוודאות מהם תכונותיו, לאיזה מימדים הוא עתיד להתפתח ומה עבר עליו טרם האימוץ. לעיתים הכלבים סבלו מהתעללות, הזנחה או טראומה כלשהי ויהיו לכך השפעות שליליות לאורך זמן.

בפן החיובי יותר, במידה ותחליטו לאמץ כלב, תזכו לעשות עימו חסד רב וסביר להניח שהוא יהיה אסיר תודה על כך. מעבר לכך, אימוץ כלב הוא עניין זול משמעותית מקניית כלב גזעי, משום שלרוב תקבלו אותו מחוסן ומעוקר (או שתוכלו לעשות זאת בעצמכם במחיר מוזל) וכך תחסכו סכומי כסף לא מבוטלים.

רכישת כלב גזעי תהיה לרוב עניין שכרוך בהוצאה של כמה אלפי שקלים, אך בתמורה תיהנו ממספר דברים: ראשית, כלב המחזיק בתעודות רשמיות מטעם ההתאחדות הישראלית לכלבנות הוא בוודאות כלב גזעי, בריא ובעל שושלת מפוארת. כלב שהוריו גזעיים אך סובל מפגם גנטי או בעיה רפואית חמורה, לא יעמוד בתקן הגזע ולא יקבל תעודה. שנית, בשל היותו גזעי, ניתן לדעת בוודאות היכן גדל וכיצד טופל מיומו הראשון. על סמך המידע הזה ניתן גם לדעת בוודאות מה יהיה אופיו של הכלב, לאילו מימדים יגדל ומה יהיה צבע פרוותו. נוסף לכך, רוב הכלבים הגזעיים הם יוצאי דופן הן בשחיכותם והן ביופים הכובש.

ניתן לומר כי ההשקעה הראשונית בכלב גזעי יכולה לחסוך לכם הוצאות גדולות יותר בעתיד לעומת אימוץ כלב ללא תעודות אשר עלול לפתח בעיות רפואיות מסובכות ולהזדקק לטיפולים וטרינריים ואף לניתוחים יקרים בהמשך חייו.

רכישת גור גזעי:

במידה והחלטתם לרכוש כלב גזעי, בצעו מחקר על הגזעים השונים, השוו בין בתי הגידול, ובדקו את מקוריות התעודות. לאחר שהגעתם לבית הגידול שבחרתם, השתדלו לא להחליט בפזיזות ואפשרו לאנשי המקצוע במקום לברר את צרכיכם וצפיותיכם מהכלב, ולהתאים לכם את הגור הנכון עבורכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *