איזה כלב מתאים לי?
איזה כלב מתאים לי?
4 במאי 2015
10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים
10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים
4 במאי 2015

אלרגיה לכלבים – האם אנשים עם אלרגיות לחיות יכולים לגדל כלבים?

אלרגיה לכלבים

אלרגיה לכלבים

אלרגיה לכלבים – האם אנשים עם אלרגיות לחיות יכולים לגדל כלבים?

השאלה שבכותרת נשמעת תמוהה, והתשובה אליה לכאורה ברורה ביותר – בוודאי שלא! אך חקירה קצת יותר מעמיקה של הנושא הזה מגלה כי ישנם כלבים אנטי-אלרגניים, שאינם גורמים להופעה של תסמיני אלרגיה בקרב אנשים שסובלים מהבעיה. מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? אם כך המשיכו בקריאת מאמר זה.

מה גורם להופעת אלרגיה?

אנשים הסובלים מאלרגיות לבעלי חיים, מגלים למעשה רגישות לתאים מיקרוסקופיים שנושרים מהפרווה של הכלב. הרגישות יכולה להיות גם לחלבונים ספציפיים שעל עור הכלב. במרבית המקרים, אלרגיה הינה תופעה תורשתית, כך שהורים שסובלים מאלרגיות צריכים לשים לב להופעה של תסמינים מדאיגים אצל הילדים. מעבר לכך, אלרגיה לגורמים מסוימים יכולה לרמז על הופעה של אלרגיה לדברים נוספים בהמשך.

למרות שלאלרגיה יש תסמינים בולטים, לעיתים האבחון אינו פשוט, ויש לפנות לאלרגולוג לצורך אבחון חד משמעי.

להלן כמה סימנים בולטים המעידים על התופעה:

  • צריבה בעיניים
  • קשיי נשימה
  • נזלת
  • התעטשויות
  • פצעים בעור
  • עוד

התסמינים מופיעים ומתחזקים כשהאדם מתקרב למקור האלרגיה, ונחלשים כשהגורם הבעייתי מתרחק ממנו.

חשיבותו של הכלב עבור ילדים

מחקרים רבים מראים כי ילדים הגדלים עם כלבים בריאים יותר, מתפתחים טוב יותר והם קומוניקטיביים יותר. ולכן, הורים לילדים הסובלים מאלרגיות מרגישים פספוס גדול משום שהם לא יכולים לקחת כלב לילדים שלהם. כאן נכנסים לתמונה הכלבים האנטי-אלרגניים, המאפשרים גם לילדים הסובלים מאלרגיות לחיות ליהנות מחברתו של כלב.

אילו גזעים של כלבים מתאימים לסובלים מאלרגיות?

מלטז ושיצו הם כלבים קטנים והיפואלרגניים. אלו הם שני גזעים שיתאימו לאנשים הסובלים מאלרגיות, ובמיוחד לילדים. הכלבים הללו אינם פשרה, שכן מדובר בכלבים מקסימים ומסורים, המסתדרים בצורה מצוינת עם ילדים. הגודל הקטן של הגזעים הללו הופך אותם למתאימים במיוחד לגידול בתוך דירות בבניינים משותפים.

שימו לב, שאם אתם מחפשים כלב היפואלרגני, חשוב ביותר לבחור בבית גידול מקצועי ומסור. התכונה החשובה לכם בכלבים המדוברים תישמר רק במצב שבו מדובר בגזע טהור ואין חשש לערוב. אנשים שלוקחים כלבים ממגדלים לא מוסמכים ולא מקצועיים, עלולים לגלות שהכלב שלקחו מעורר אלרגיות.

דוגסלייף הינו בית גידול מקצועי, המקפיד על הרבעה נכונה ומבוקרת של הכלבים שהוא מגדל. כל הכלבים שלנו הינם גזעיים, ושומרים על כל תכונות הגזע האופייניות. אם חשוב לכם לקבל כתובת מוסמכת, ולהכיר היטב את הבית שממנו מגיע הגור שנכנס למשפחה שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

כלבי השיצו והמלטז מומלצים גם לאנשים שלא סובלים מאלרגיה מוגדרת לבעלי חיים, אך יש להם אלרגיה לדברים אחרים. חשוב לזכור שאלרגיה עלולה להתפתח, ועדיף שאנשים שיש להם נטייה להתפתחות התופעה יהיו בסביבה של כלבים היפואלרגניים.

אם אתם או הילד שלכם סובלים מבעיות של אלרגיה לבעלי חיים, זה עוד לא אומר שאתם צריכים לוותר על החלום לגדל כלב. כלבי שיצו ומלטז של בית הגידול דוגסלייף הינם היפואלרגניים, ידידותיים מאוד לילדים ומתאימים לגידול בדירות. בית הגידול שלנו ישמח להעניק לכם את כל העזרה הדרושה בבחירת החבר הכי טוב שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *