היסטוריה של הגזע - מלטז

גרסאות שונות קימות על ההיסטוריה של המלטז. דבר אחד בטוח, הם היו פופולאריים במשך אלפי שנים וקישטו חפצי אמנות מתקופת קדומות. המלטזים היו הכלבים המועדפים של היוונים והרומאים ושימשו אותם כבני לוויה. ציורים מתקופת הרנסנס מראים כי המלטזים היו פופולארים באיטליה. כמו גם בבריטניה במאה ה -16,הסברה אומרת כי הובאו לבריטניה ע\"י פולשים רומאים או ע\"י צלבנים חוזרים

 

·         המלטז הוא הגזע העתיק ביותר של קבוצת כלבי השעשוע באירופה . גרסה נוספת בנושא מוצאו של המלטז טוענת, כי ייתכן שמקורו של הגזע באסיה והוא הועבר ע\"י המצרים הקדמונים לאי מלטה בשנות 5000 לפנה\"ס ומכאן שמו. עד היום קיים ויכוח האם המלטזים הם אחד מצאצאי הטרייר, הבישון , או הקוקר ספניאל. יש הטוענים כי המלטזי של ימינו הוא תוצאה של הכלאה בין ספנייל ופודל ננסי.

·         בתחילה שמו היה מלטז בישון. בתקופת שלטונו של הנרי השמיני בבריטניה היה המלטז מאוד פופולרי, הפופולארית של הגזע הגיע לשיאה בתקופת המלכה אליזבת הראשונה בשנת 1800. המלטז נרשם במועדון האמריקאי בשנת 1888. שם השתתף לראשונה בתערוכה בווסטמינסטר. בשנת 1994 הוכר ע\"י ההתאחדות האמריקאית ונפתח מועדון המלטזים בהשתתפות כ- 500 חברים. מאז הפך המלטז לגזע מאוד פופולארי באירופה כמו גם בקנדה ויפן.