היסטוריה של הקבליר קינג צ'ארלס

היסטוריה של הקבליר קינג צ'ארלס

הקבלייר קינג צ'ארלס הוא גרסה מחודשת ובן משפחה של הקינג צ'ארלס ספניאל שגדל בחצרות המלוכה של אנגליה במאה ה-15 יודעי דבר מספרים על כלב קטן עם שיער ארוך ממשפחת הספניאלים שהופיע באופן קבוע בציורים של בית המלוכה. אצילים ואנשי מלוכה רבים גידלו גזע זה בניהם הנרי השלישי, לואי ה-14, המלכה שארלוט, ג'יימס השני וגם המלך צ'ארלס הראשון אשר גידל כלב ספנייאל בצבעים שחור ולבן עד אשר הוא נהרג בקרב וכלבו נגנב על ידי האויב.

שנים מאוחר יותר, הנרייטה, אחותו של מלך אנגליה צ'ארלס השני, הביאה כלב לאחיה צ'ארלס השני שהיה בן 9 כאשר אביו נהרג. וכך החל לגדל את כלבי הספניאל הקטנים שייעודם היה כלבי לוויה. נדיר היה לראות את המלך צארלס השני מבלי שסביבו מקפצים בעליזות שנים שלושה כלבי "טוי ספנייל" ומכאן קיבלו את שמם המלכותי-הספניילים של המלך צ'ארלס.

שנות ה-16 ו-17 של כלבי קינג צ'ארלס

התדרדרות בפופולאריות של הספניאל החלה כאשר וילאם ומארי מהולנד, הגיעו לאנגליה והביאו איתם כלבי פאג שהיו מזוהים יותר עם הפרוטסטנטים וכך ירדה הפופולאריות של כלבי הספניאל שנחשבו ככלבים "קתולים". הירידה בפופולאריות של כלבי הספניאל כמעט שהובילה להכחדתו של הגזע באנגליה.כלבי ספניאל אלו מהמאות ה – 16 וה– 17 היו דומים לקינג צ'ארלס ספניאל המוכר לנו כיום. הקבלייר קינג צ'ארלס ספניאל בעצם פותח מהקינג צ'ארלס ספנייאל בשנות העשרים של מאה זו. בשנת 1926 חיפש רוזוול אלדרידג' , מומחה כלבים אמריקני, את אותו הכלב אשר מתועד רבות בציורים מהמאה ה-15 עד המאה ה-17. בתמונות אלו מופיעים כלבי ספנייאל קטנים עם אף ארוך יותר וארוכי שיער.

 

עלייה בפופולריות של הכלב קינג צ'ארלס 

לאחר שלא מצא כלב התואם את מראו של אותו כלב מצויר, החליט אלדרידג' להעניק פרסים כספיים לאותם מגדלים אשר יציגו כלבים כאלו בתערוכת כלבים. מגדלים רבים נענו לאתגר זה והחלו להשביח ולבודד את אותם כלבי ספנייאל מבוקשים שדמם זרם עדיין בכלבי הקינג צ'ארלס ספניאל.התחרות נמשכה על פני 5 שנים ובסופה התוצאות לא היו מספקות ואיש לא זכה בפרס,ההתקדמות הייתה איטית מאוד אך היא לא נפסקה גם כשהתחרות הסתיימה. היו אלו מגדלים אנגלים ש"הוסיפו" לקינג צ'ארלס ספניאל, גם את הפקינז והפג ושלושת הגזעים האלו יצרו יחד את אב הטיפוס הראשון של הקבאליר.המילה קאבלייר, אגב, הוספה כדי להבדיל אותו מהקינג צ'ארלס ספניאל המקורי. היצור החדש שהתקבל היה מוצק ובעל לסת ארוכה יותר.

בשנת 1928 לאחר שנים של פיתוח נוסד באנגליה מועדון נוסף של ה-קינג צ'ארלס ספנייל ,אך היה זה מועדון שונה משום שהכלבים כבר לא נראו כמו הקינג צ'ארלס ספנייל הקודמים. למועדון נבחר שם נוסף "קבאלייר".

הגזע הוכר באופן רשמי לראשונה באנגליה בשנת 1945. כלבי מועדון זה הוצגו לראשונה בליווי כל הציורים העתיקים שניתן היה להשיג,ובאותו היום זכה הגזע להכרה ונכתב תקן הגזע הקיים עד היום. הגזע קיבל פרסום רב יותר בשנות השישים כאשר הנסיכה מרגרט מבית המלוכה הבריטי גידלה בביתה קבאליר קינג צ'ארלס, ומאז הפופולאריות של הגזע רק עולה. נשיא ארצות הברית לשעבר, רונלד רייגן, והסופר מרדכי סיגל שגידלו אף הם את הגזע תרמו להפצתו גם בארצות הברית.