10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים
10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים
4 במאי 2015
האם קיים כלב גזעי ללא תעודות?
האם קיים כלב גזעי ללא תעודות?
4 במאי 2015

הכינו את כלבכם לקיץ

הכינו את כלבכם לקיץ

הכינו את כלבכם לקיץ

הקיץ הגיע, ואיתו הגיעו לא מעט צרות מכשולים המקשים עלינו ועל הכלב לעבור אותו בשלום. ובכן, הגיע הזמן להתחדש ב"מלתחה" חדשה שתעזור לכלב שלכם לעבור את הקיץ במינימום סבל, ותחסוך לכם התמודדות עם כלב מתוסכל שסובל מהרבה מצבי רוח וכאבים פיזיים הנובעים מעקיצת פרעושים, קרציות, חום והתייבשות. הכינו את כלבכם לקיץ עם כמה מוצרים לפניכם שמומלץ מאוד לרכוש הקיץ:

מחסומי פה מאווררים

מקובל מאוד להשתמש במחסום פה על מנת לשמור על המשמעת של כלב תוקפני, כלב שנוטה לאכול מהרצפה או לנבוח על אנשים. בימים החמים של הקיץ, יש חשיבות גדולה לכך שמחסום הפה של הכלב יהיה מאוורר דיו, ויאפשר לו לפתוח ולסגור את פיו בצורה חופשית ועל ידי כך לקרר את עצמו. מחסום סגור מדי שאינו מאפשר תנועה חופשית של הלסתות, מסכן את הכלב ועלול אף לגרום למותו.

קולר ותכשירים נגד קרציות, טפילים ופרעושים

הקרציות הנדבקות לגופו של הכלב מוצצות ממנו את הדם ובכך עלולות לגרום למצב של אנמיה מסוכנת. הקרציות אף מעבירות אל הכלב טפילים הפוגעים במערכת החיסונית ובקרישת הדם שלו. על מנת למנוע מהקרציות להגיע לפרווה של הכלב, כדאי לצייד אותו בקולר דוחה ומדביר קרציות. דרך נוספת למניעת הידבקות בקרציות וטפילים אחרים, היא שימוש בתכשירים וחומרים מיוחדים אשר עומדים בתקנים וטרינריים וניתן לרכוש אותם בחנויות לציוד לבעלי חיים.

כלי למרבץ נעים

מאחר ומדובר בימים חמים ביותר אשר יש בהם סכנת התייבשות, יש להכין עבור הכלב מקום מוצל ונעים כדוגמת גיגית, מלונה או סל מרופד שיגן עליו מפני השמש הקופחת. בנוסף, יש להניח בקרבת מקום (מוצל גם הוא) כלי ייעודי למים ולהקפיד למלא אותו בכדי למנוע מהכלב להתייבש.

ביגוד מצנן

קיימים בשוק בגדים מיוחדים אשר מכילים חומרים שהופכים לג'ל שמקרר את הכלב במגע עם מים. הג'ל סופג מהכלב את חום גופו ופולט אותו החוצה, ובכך מסייע לו לשמור על טמפרטורת גוף נוחה למשך חמישה ימים. חשוב לציין כי מאחר ובגדים אלו ניתנים לניקוי במים קרים או פושרים בתוספת סבון עדין, ניתן להשתמש בהם מספר רב של פעמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *