קבלייר קינג צארלס
איך לקלח את הכלב שלכם ב-12 צעדים פשוטים
3 במאי 2015
איזה כלב מתאים לי?
איזה כלב מתאים לי?
4 במאי 2015

הלבנת פנים לכלבים – ניקוי והסרת כתמי דמעות

הסרת כתמי דמעות

הסרת כתמי דמעות

אנשים רבים תוהים מדוע לחלק מהכלבים והחתולים מופיעים כתמים חומים על הפנים ממש מתחת עיניהם. מצב זה נקרא אפיפורה (epiphora). שיער פנים רטוב מהווה קרקע פורה לחיידקים ושמרים. לא רק שזה מכוער, אבל מצב זה יכול להיות מאוד מעצבן. הכתם לעיתים עשוי להשרות ריח חזק ולכן מומלץ להשקות את הכלב בפיה ולא מקערת מים.

כתמי דמעות יכולים להיגרם כתוצאה מבקיעת שיניים, גירויים בעיניים, אלרגיות, תזונה,דלקות אוזניים, חסימה של בלוטות הדמעות,מבנה העין ומרכיב גנטי. חשוב לזכור כי 99.99% מכלל כתמי הדמעות הם עניין קוסמטי ולא רפואי. עם ניקוי והסרת כתמי דמעות יומי של הפנים וגם כמה טריקים אחרים, ניתן בסופו של דבר לנקותם.

פרוט הסיבות האפשריות:

1. רטיבות של שיער הפנים מהווה קרקע פורייה לצמיחת חיידקים ושמרים (שמרים אדומים במיוחד),לכן חשוב לשמור על שיער פנים ככל האפשר ולשטוף אותו לעתים קרובות כדי לסייע לשמור ולשלוט על התפתחות השמרים והחיידקים.

טיפ - נסו לשמור על השיער סביב העניים על ידי קשירה עליונה של השיער לכלבי תערוכה או לגזום את השיער סביב העיניים.

טיפ נוסף - מריחת אבקת קורנפלור לשיער הפנים תסייע לשמור עליו יבש.

2. הזנת הכלב במזון פרימיום באיכות גבוהה, ללא תוספים, צבעי מאכל, תירס או חיטה, יסייעו בשמירה על פנים לבנים. תירס וחיטה הם שני המרכיבים הנפוצים ביותר שיכולים לגרום לאלרגיות למזון. המזון המומלץ במקרה זה השומר על רמת PH נכונה הוא Natural Balance Supper Primium.

3. רמות מינרלים גבוהה במים יכולה לגרום להופעת הכתמים בפנים. השתמשו במים מזוקקים או מטוהרים באמצעות בקבוקי מים העוזרים גם לשמור על שפם יבש

4. פרעושים הם עוד מקור פוטנציאלי לכתמי דמעות. פרעושים יכולים גם לגרום לאקריות אוזניים, אשר גורמות לדלקות אוזניים קשות.

5. מסקירת מאמרים של מגדלי מלטזים יש כאלה הממליצים על מתן אנטיביוטיקה בעלת ספקטרום רחב למשך 10-14 יום, כמואמוקסיצילין,Lincocin,טטרציקלין, או Tylan. יש להשתמש רק לאחר שהכלב הצמיח שיניים. בכלבים מבוגרים, טיפות עיניים אנטיביוטיות יכולות גם כן לעזור. חלק מהמגדלים ממליצים על מתן חצי כדורTums  (או דומים לו במבנה הכימי - נגד צרבת, המרכיבים סידן כמו קרבונט 500 מ"ג) פעמיים ביום המסייעת לשנות את ה-PH של הדמעות, ובכך לגרום לסביבה עוינת לצמיחה של שמרים וחיידקים.

6. הוספת 1 כפית חומץ לבן אל מי השתייה תפיק תועלת דומה ל-Tums מכיוון שגם הוא משנה את ה-PH של המים. התחילו על ידי הוספת כמות קטנה אל מי השתייה ובהדרגה הגדילו את כמות.

7. תוספת של חומצות שומן אומגה 3 אשר מועיל באופן כללי לבריאות הכלב (ולבני האדם).

מוצרים חיצוניים:

ישנם מספר מוצרים בשוק אשר מטרתם להסיר כתמים. חלקם עובדים טוב יותר מאחרים.

  • ניתן להשתמש בחלקים שווים של מגנזיום או מי חמצן באחוזים נמוכים בתוספת עמילן תירס ולמרוח את התערובת על האזור המוכתם, לעבד היטב לתוך השיער ולהשאיר לילה. לשטוף היטב למחרת בבוקר. ניתן להמשיך לעשות את זה במשך כמה ימים עד שכתמי הדמעה נעלמים. מומלץ לדלג על יום או יומיים בין הטיפולים. ניתן להוסיף מוצר חומר הלבנה קלה ולערבבו עם קרם חמצן מותאם בריכוז של 2%-3% ולהמשיך בטיפול זה מספר ימים. קבלת תוצאות יכולה לקחת שבוע עד שבועיים.

אנג'לס אייס (Angels Eyes) הינו המוצר הראשון שפותח במיוחד עבור כלבים  וחתולים על מנת לחסל את כתמי הדמעות מבפנים!

אופן השימוש:
  • רצוי לרחוץ את הכלב כל שלושה ימים. לשטוף היטב ולשים שמפו מלבין של ביוגרום או #1 ALL SYSTEMS WHITE LIGHTENING ולהמתין 15 דקות לפני הרחצה הכללית.
  • יש להיזהר שהחומר לא יכנס לעניים.
  • אחרי 15 דקות יש לשטוף היטב.
  • יש להתחיל להסיר את הכתמים פעמיים ביום ולשטוף ביסודיות.
  • לאחר כחודש של טיפול יהיו פני הכלב לבנים ונטולי כתמים.
משך הטיפול בתכשיר הוא כ- 3 חודשים, יש להשתמש באנג'לס אייס פעם עד 4 פעמים בשבוע. האבקה מונעת את כתמי הדמעות על ידי קשירת פורפירינים. פורפירין הוא תרכובת שבריאקציה עם אור יוצרת צבע חום אדמדם. החומרים באנג'לס אייס ימנעו מהכלב הידבקות ב-Ptyrosporin (שמרים אדומים) וזיהומים בקטריאליים הגורמים להכתמה.
שתיה –
על מנת לשמור על שיער הפנים והאף יש להשקות את הכלב מבקבוק מים עם פיה (Water Nozzle) בדומה לתמונה למטה.
 b

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *