מלטז - טיפוח השיער ורחצה

חשיבות טיפוח למלטז

המלטז זקוק לסירוק הברשה וטיפוח יומיומיים,בהרגל נכון ומוקדם מתרגלים המלטזים לפעילות יומיומית זו מתרגלים לטיפול בשיער ולומדים ליהנות ממנו.

על מנת למנוע קשרים יש להרים בזמן ההברשה את השיער למעלה להבריש את השיער התחתון הסרוק וההברשה נעשה על ידי מברשת פינים ללא \"כדורים\" בקצה המברשת עדיף להבריש ולסרק כאשר השער לח או מורטב במעט מים.השיער על הראש צריך להיות אסוף עם גומיות לטקס מיוחדות.


עיצוב הראש
-
 Top Knots 

תחילה מסרקים ומברישים היטב את שערות הראש. לאחר מכן חוצים את הראש עם שביל ישר לשני חלקים עוטפים כל חלק של השיער עם נייר סופג תוך שהוא מתקפל ל-4 וקושרים בגומיית לטקס 

כתמי דמעות - Tear Stains

רוב המלטזים יפתחו כתמי הדמעות בזמן כלשהו בחייהם במיוחד בזמן צמיחת שיניים, או אם יש להם דלקות אוזניים או אם השיער נופל לעניים.

יש לשמור על השיער שלא יכנס לעיניים. כאשר השיער הוא קצר משתמשים בג \'ל לשיער כדי לסייע לשמור אותו הרחק מן העיניים. יש לסרק את השיער כלפי חוץ מזוויות העניים ולשטוף במים צלולים על בד את עיניהם מדי יום. ניתן להשתמש במסיר כתמי דמעות יעודיים.

רחיצה וטיפול בפרווה של מלטז - Bathing 

שלבי הרחצה:

1.      משכיבים את הכלב על השולחן

2.      בעזרת מברשת ומסרק עושים שביל מהראש לאורך כל הגוף.

3.      לוקחים קטע עם מסרק ותופסים בבסיס השערות כדי ליצור בסיס. יש למשוך את השיער למעלה עד לקבלת הזוית ומקום \"הקוקו\" הרצוי.

 

- את המלטז ניתן לרחוץ בתדירות של שבוע עד שבועיים, אך לא יותר מ-4 שבועות וזאת על מנת לשמר את הצבע הלבן. יש להתאים את סוג השמפו בהתאם לאופי השיער. יש לייבש היטב את השיער לאחר החפיפה. שימוש בשמפו מלבין על בסיס קבוע יגרום לשיער להתייבש ולכן מומלץ להשתמש בו אם מתכוננים להציג או באירועים מיוחדים.