תזונה ומשקל תקין - שצו

לפעמים נראה כאילו כלבים יכולים לאכול ללא סוף, הנחה זו היא כמובן אינה נכונה. כלב זקוק לכמות מסוימת ומוגבלת של אוכל מדי יום. יש לספק לכלב כמות נכונה של אוכל בהסתמך על משקל גופו וגילו. חשוב לזכור כי בדיוק כמו בבני אדם, גם מעט מדי אוכל עלול לגרום לחוסרים תזונתיים, בעיות התפתחות וסיבוכים רפואיים.
 

עד גיל שלושה חודשים:

כאשר עדיין מדובר בגור קטן, יש להאכיל את השיצו שלוש פעמים ביום. ניתן גם לשלב חטיפים ייעודיים בין הארוחות במידה והגור אינו סובל מבעיות רפואיות.
 

לאחר גיל שלושה חודשים:

יש להאכיל את השיצו פעם ביום בלבד. אין להשאיר לשיצו קערה מלאה באוכל (האכלה חופשית) מכיוון שהגזע ידוע בנטייה להשמנה. על מנת לקבוע את כמות האוכל הרצויה, מומלץ לתת כ-15 גר' אוכל על כל קילו משקל גוף של הגור. לכלב בוגר יש להוריד את הכמות בחצי (15 גר' אוכל על כל 2 קילוגרם של משקל גוף).
 

דרך פשוטה ומהירה לקבוע אם השיצו שלכם במשקל תקין:

כאשר השיצו מפתח שומן עודף ומעלה במשקל, המקום הראשון בו נוכל להבחין בכך הוא איזור הצלעות. מישוש האזור ייתן לנו מושג כללי על תקינות משקלו של הכלב. אם אתם יכולים לחוש את הצלעות בבירור ורק מעט עור באזור – השיצו שלכם סובל מתת משקל. במידה ואתם מרגישים את הצלעות יחד עם שכבה דקה של שומן ושריר – ככל הנראה השיצו שלכם במשקל תקין. אם מיששתם את איזור הצלעות ולא ממש מצאתם אותן – השיצו שלכם סובל מעודף משקל.