אלרגיה לכלבים
אלרגיה לכלבים – האם אנשים עם אלרגיות לחיות יכולים לגדל כלבים?
4 במאי 2015
הכינו את כלבכם לקיץ
הכינו את כלבכם לקיץ
4 במאי 2015

10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים

10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים

10 טיפים לאורח חיים נכון עבור כלבים

ישנם אנשים רבים שמאמצים כלב, אך אינם מודעים לאחריות ולהשלכות הכרוכות בכך. כלבים, בניגוד גמור לחתולים, זקוקים להכוונה ומשמעת רבה יותר. בנוסף לפן שקשור לאילוף הכלב, מגיעים פרמטרים נוספים שחשוב לשים עליהם דגש כאשר מאמצים חיית מחמד ובראשם- תזונת הכלב, טיפוח ויופי (במיוחד במקרה של כלבים גזעיים) ובריאות (חיסונים וטיפול בבעיות בריאות). במאמר הבא תוכלו לקבל מידע וטיפים אודות אורח חיים נכון ורצוי עבור כלבכם:

טיפים חשובים לגידול כלבים:

1.מזון לכלבים רצוי לאחסן במקום מוצל. מזון יבש אמנם יכול לשרוד שבועות ארוכים גם לאחר פתיחת השק, אך בכדי שישמר בצורה אופטימלית רצוי לאחסן אותו בטמפרטורה קרירה ובצל.

2.מנעו חדירת מזיקים וחרקים לכלי האוכל של הכלב או לשקי האוכל עצמם- חדירה של טפילים ומזיקים עלולה לפגוע בבריאות הכלב ולהסב לו נזקים בריאותיים רבים.

3.לעולם אל תתנו לכלב מזון של בני אדם- אנשים רבים נוטים לפנק את חיית המחמד שלהם ולתת לכלב או לחתול אוכל של בני אדם. הדבר יכול להיות מסוכן בעיקר כאשר מדובר במאכלים שלכלבים יש רגישות אליהם כמו אוכל מטוגן או מתובל, פירות ושוקולד. כל אחד מסוגי המזונות האלה הוא מסוכן לקיבתם של הכלבים. שניים מהמזונות המסוכנים ביותר אגב הם צימוקים ושוקולד. מקרים לא מעטים של מוות וחנק התרחשו אצל כלבים שאכלו את אלו, לכן חשוב להיזהר ולהמנע מלתת להם אותם.

4.קראו היטב את אריזות המזון לכלבים. מזון שמיועד לכלבים בוגרים אינו מתאים לכלבים צעירים, ישנם מזונות דיאטתיים או כאלה המיועדים לכלבים מגזע קטן. הקפידו לעבור היטב על ההוראות ולבחור את המזון המתאים לכלבכם.

5.הברישו את כלבכם מדי יום- הברשת שיער הכלב ממריצה את הדם וגורמת לפרווה להראות מבריקה ויפה יותר. כמו כן, הברשת השיער תעזור לכם לגלות טפילים, קרציות וחרקים שונים שנדבקו לפרוות הכלב.

6.רחצו את הכלב מדיי שבוע- רחיצת הכלב גורמת לפרווה להראות נקייה, מבריקה ומריחה טוב יותר. מדובר גם בהיגיינה שטובה עבור הכלב לטווח הארוך, שכן היא מסירה ממנו לכלוך וחיידקים שדבקו בו במהלך הפעילות מחוץ לבית.

7.הרחיקו מוצרי ניקיון והדברה מהישג ידם של כלבים- בדיוק כפי שמרחיקים מוצרים אלה מילדים- כך כדאי לעשות גם עם כלבים.

8.רצוי לספר את הכלב בימי הקיץ- כלבים בעלי פרווה ארוכה סובלים מחום בימי הקיץ, לכן כדאי להקל עליהם באמצעות תספורת. אם אתם מרגישים מקצועיים מספיק תוכלו לעשות זאת בעצמכם או לקחת את הכלב לביקור במספרת כלבים.

9.רצוי לשטוף מדיי שבוע את כלי האוכל של הכלב- בדיוק כמו כלי אוכל של בני אדם, גם את הכלים של הכלב רצוי לא להשאיר מלוכלכים.

10.חשוב מאוד לדאוג שלכלב תהיה גישה חופשית למים נקיים, במיוחד בימי הקיץ החמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *